loader

2 yaş sendromu, oğlum evde çok hırçın, hareketli okulda tam tersi ne yapmalıyım?

yazdır

2 yaş sendromu, oğlum evde çok hırçın, hareketli okulda tam tersi ne yapmalıyım?

Benim sorum şu 22 ağustos 2011 doğumlu bir kızım var çalışan anneyim karmaşık bir bakıcı hayatımız oldu. son çareyi okula vererek buldum. fakat okulda evdeki gibi değil ama benimki hiç değil. okuldaki kabuğundan kesinlikle çıkmıyor.

Gülden Günel Gül Sordu:


Merhabalar Sevil Hanım, Benim sorum şu 22 ağustos 2011 doğumlu bir kızım var çalışan anneyim karmaşık bir bakıcı hayatımız oldu. son çareyi okula vererek buldum. fakat okulda evdeki gibi değil ama benimki hiç değil. okuldaki kabuğundan kesinlikle çıkmıyor. çok içine kapanık hiç tepki vermeyen bir çocuk.okul pedagoğumuz da aynı şeyden bahsediyor. fakat evde tam tersi okulda öğrendiği herşeyi tekrar ediyor. evdeki çocuk tam 2 yaş çocuğu fakat okulda tepkisiz ifadesiz bir çocuk. bana önerebilerebileceğiniz bir yol var mıdır?

 


Uzman Pedagog Sevil Yavuz Cevapladı:

Merhaba Gülden Hanım,Oğlunuzu görmeden çok sağlıklı bir yorum yapamam. Evde sınır koymayı deneyebilirisniz. İletişiminizide daha fazla güçlendirecek etkinlikler tercih edebilirsiniz. Bu şekilde devam ederse uzman desteği almanız faydalı olur. Sevgilerle,

 
Etiketler : 2 yaş sendromu oğlum evde çok hırçın hareketli okulda tam tersi ne yapmalıyım

KATEGORİYE BAĞLI DİĞER İÇERİKLER