loader

Sevil Yavuz İBS Anne Çocuk Fuarında söyleşileriyle Anne Babalarla buluşuyor..

yazdır

Sevil Yavuz  İBS Anne Çocuk  Fuarında  söyleşileriyle Anne Babalarla buluşuyor..

16-18 Aralıkta Sevil Yavuz 3 günde üç farklı konu İBS Anne Çocuk Fuarında söyleşileriyle Anne Babalarla buluşuyor..

16-18 Aralıkta Sevil Yavuz 3 günde üç farklı konu  İBS Anne Çocuk  Fuarında  söyleşileriyle Anne Babalarla buluşuyor..

Yıllardır beklenen kitabıda ilk defa İBS Fuarında olacak.

Sevil Yavuz'dan Sihirli Öneriler"

Teknolojinin hayatımıza büyük bir yoğunlukla girdiği, nüfusun büyük çoğunluğunun kalabalık şehir hayatında yaşadığı günümüz dünyasında anne babaları bekleyen fırsatlar olduğu kadar tehditler de artıyor. Çocuk yetiştirmenin kuralları yeniden yazılıyor. Bu durum, yavrusunun üzerine titreyen anne babaları yeni arayışlara yöneltiyor. Özellikle internet ortamında hızla yayılan bilgiler ve uygulamalar, bir süzgeçten geçirilmeden doğru sayılıp kabul görüyor.

Bu bilgi kirliliğinin ortasında Sevil Yavuz, hem her ailenin ve çocuğun benzersiz olduğunu hem de gelişim dönemlerine özgü koşulların ortak olduğunu vurguluyor. Elinizdeki kitap, bu ilkeler doğrultusunda, anne babalara pratik, basit ama sihir etkisine sahip önerilerde bulunuyor.

Kitaptaki önerilerin dikkate alınması, ebeveyn çocuk ilişkisini doğru biçimde kurmanızda, birçok sorunun ortaya çıkmasını daha baştan önlemenizde size yardımcı olacak.

YAZAR HAKKINDA

Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık ve Okul Öncesi Öğretmenliği bölümlerinden yüksek onur derecesi ile mezun oldu. Ardından Londra'da eğitim alan Sevil Yavuz, bu süreçte gözlemler yaparak İngiltere’deki çocuk yetiştirme stilleri ve aile yapılarını inceledi. Türkiye'ye döndükten sonra çeşitli eğitim kurumlarında danışmanlık yaptı ve psikoloji yüksek lisans eğitimini tamamlayarak uzmanlığını aldı. Halen klinik psikoloji doktora (PhD) eğitimine devam etmekte ve Beykent Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yaşam boyu eğitim felsefesini benimsemiş olan Sevil Yavuz, üniversite eğitiminin ardından da alanıyla ilgili farklı eğitimlere katılmaya devam etmektedir. Bunlar arasında filial terapi, çocuk merkezli oyun terapisi, theraplay, deneyimsel oyun terapisi, kum tepsisi terapisi, dışavurumcu sanat terapileri, EMDR, hipnoterapi, regresyon, bilişsel davranışçı terapi gibi birçok terapi eğitimleri yer almaktadır.

Yazar, teorik birikimini anne babalarla paylaşmak amacıyla 2008 yılında açtığı "Sevil Yavuz Psikoloji Enstitüsü'nde eğitim, danışmanlık ve terapi hizmetleri vermekte; Türkiye’nin önde gelen basın kuruluşları ve şirketlerin danışmanlığını yapmakta, başta milliyet.com.tr Pembe Nar Köşe yazarlığı olmak üzere dergi ve gazetelerde yazılar yayımlamakta, televizyon programları ve ana haber bültenlerinde uzman görüşlerini paylaşmaktadır.

Çocuk hakları ve çocuğun korunması konularına özel olarak eğilen Sevil Yavuz, çeşitli sivil toplum kuruluşlarına gönüllü danışmanlık yapmakta ve birçok kuruluşun çalışmalarına bilirkişi olarak katkı sunmaktadır.

www.SevilYavuz.com

www.PedagogSevilYavuz.com. Facebook/Instagram @sevilyavuzofficial

#sevilyavuzdansihirliöneriler #sevilyavuz #pedagojiyayınları #pedagog

 

 Etiketler : sevil yavuz İbs anne Çocuk fuarında söyleşileriyle anne babalarla buluşuyor

KATEGORİYE BAĞLI DİĞER İÇERİKLER