Randevu Öncesi Bilgiler

Randevuya Gelmeden Önce Bilmeniz gerekenler

Randevu Talebi: Randevu talebinizi sabah 10:30 ile 18:00 arasında 0545 788 81 52 nolu telefonunumuza veya online olarak iletebilirsiniz.

Randevuya Gelirken: Gecikme halinde kayıp zaman telafi edilemeyeceğinden randevularınıza tam saatinde gelmenizi rica ediyoruz.
Görüşmeye gelirken çocuğunuzla birlikte çekindiğiniz güncel bir aile fotoğrafınızı veya fotokopisini mutlaka getirmenizi rica ediyoruz.

Çocuğunuza Açıklama: Amacımız merkezimize gelen her çocuğun kendini problemli değil, özel olduğunu hissetmesini sağlamaktır. Bir problemi varsa aile dinamiklerinin tümünden kaynaklı olduğu ve çözümü için burada bulunduğu mesajını vermektir. Bu nedenle;
– Çocuğunuz 10 yaşından küçükse şu şekilde açıklama yapınız: ”Mutlu Aile Merkezine” gideceğiz.
– Çocuğunuz 10 yaşından büyük ise “Bazı dönemlerde insanlar birine danışmaya ihtiyaç duyar, sende şuan yaşadığın zorluklarla ilgili danışabilir, destek alabilirsin”, veya “Tüm aile olarak iletişimizi artırmak ve ilişkimizi düzeltmek için destek almaya gidiyoruz” gibi bir açıklama yapabilirsiniz. Genel olarak “Pedagog veya psikologa gidiyoruz” demek yerine “Sana bu konularda destek olacak bir uzmana gidiyoruz” demeniz yeterlidir.

Sanal Danışmanlık verilmemektedir! Danışma sürecinde kesinlikle telefonla veya e-mail ile devam edilmemektedir. Tüm görüşmeler merkezde yüz yüze yapılmaktadır.

Tedavi ve Danışmanlık Süreci:

İlk Görüşme: İlk görüşmede çocuğa herhangi bir terapi ya da test uygulanmaz, çocuğun yaşam öyküsü alınır. Görüşme sonucunda tedavi süreci belirlenir, lüzum halinde terapi programı yapılır. Çocuğun ihtiyacına göre aile başka bir uzmana da yönlendirilebilir.

İhtiyaç halinde tedavi programı için, aile ile bir kaç görüşme yapılabilir. Danışmanlık merkezlerinde her görüşme (ilk görüşme, terapiler, testler) ücretlidir.

Tedavi süreci: Tedavi planın süresi çocuğunuzun problemlerine bağlıdır ve birkaç görüşme yada terapi ile psikolojik semptomlar ortandan kalkmaz. Tedavi süreci düzenli görüşmeler gerektirir. Süreç, vaka ile paralel olarak bir kaç ay yada bir kaç yıl sürebilir.

Diğer taraftan çocuğun içinde bulunduğu şartlardan kaynaklanan problemler danışmanlık ve eğitim desteği ile ailenin bu şartları iyileştirmesi sağlanarak kısa sürede çözülebilir.

Bu nedenle çocuğunuzla ilgili sorunlarınız büyümeden uzman desteği almanız sorunlarını daha kısa sürede çözmenizi sağlayacaktır.

Ayrıca çocuğunuzun sağlıklı ve mutlu büyümesini desteklemek, ileride oluşabilecek problemlerinin önüne geçmek için çocuğunuzu profesyonel uzman danışmanlığı ile büyütebilir, gelişimini takip ettirebilir ve sağlıklı iletişim kurma yollarını öğrenebilirsiniz.

Özetle, sadece sorun çözümü için değil, çocuğunuzu uzman rehberliğinde bilinçli büyütmek için de destek alabilirsiniz. Bu süreç anne olmaya karar verme ile başlar. Yani hamilelik öncesi, hamilelik ve doğum sonrası, okul öncesi dönem ve ortaöğretim dönemi şeklinde devam eder.

Çocuğunuzun sağlıklı ve mutlu büyümesi dileğiyle,