Tuvaletini neden başka yere yapıyor?

Cevaplanmış SorularKategori: GenelTuvaletini neden başka yere yapıyor?
Fulya Sordu 1 sene Önce

Merhaba Sevil Hanım,

3 Yaşında bir oğlum var.  Ben çalışıyorum ve oğluma anneannesi bakıyor. Oğlumun çok hırçın zarar verici davranışları var. Sinirlenince vuruyor, oyuncak fırlatıyor, insanları ısırıyor.  İstediği olmayınca ya da bir şeye sinirlenince öfkesini kontrol edemiyor. Bunun yanında çok sevgi dolu bir çocuk.  Sevgisini hırçın olmadığı durumlarda çok güzel gösteriyor.  Bu sıralar başka bir problemi daha başladı.

İlk olarak geçen gün camı açıp dışarıya çişini yapmış ve anneannesine söylemiş. Bugün de yine camı açıp kakasını camın kenarına yapmış.  Evimiz bahçe katı ve parmaklık mevcut.  Bu davranışlarının sebebi ne olabilir?  Bu durumda nasıl davranmamız gerekir. Uyarıp kızmamız işe yaramıyor. Şimdiden çok teşekkür ederim.

1 Cevap
Sevil Yavuz - Cevaplandı 1 sene önce

Merhaba Çağla Hanım,
Öncelikle zaman kaybetmeden uzmana gittiğiniz için tebrik ederim. Gelişim geriliğinde zaman kaybetmeden destek almak çocuğun gelişimini hızlandırmada önemli bir nokta. Denver testinden sonra özel eğitim desteği almış ve faydasını görmüşsünüz. Bu eğitime devam etmeniz önemli. Diğer taraftan  kreş konusunu çocuğunuzu götürdüğünüz uzmana danışmanızda fayda var. Çünkü çocuğu görmeden klinik değerlendirme yapmadan kreş konusunda sizi sağlıklı yönlendirmen mümkün değil. Eğer çocuk kreşe gitmeye psikolojik olarak hazırsa önce oyun grubu ve  sonra yarım gün kreşle başlayabilir.  Çocuklarla birlikte olmak her çocuğun gelişimini hızlandırır. Sevgiler